xME
NU
jadwisia sheep

Jak wygląda praca fotografa ślubnego – sezon 2019

Podsumowanie sezonu 2019 zajęło nam wyjątkowo długo, bo to był najtrudniejszy sezon odkąd fotografujemy.
W telegraficznym skrócie nagraliśmy dla Was ten oto film, ale dla spragnionych czegoś więcej mamy jeszcze kilka zakulisowych rzeczy, o których pod filmem.

Jak wygląda praca fotografa ślubnego od kuchni?

Ano właśnie tak.
Czasem na poważnie a czasem na wesoło. W końcu śluby to czas radości, więc zdarza się, że nam się ta dzikość weselnej imprezy udziela.
Kiedy trzeba zamieniamy się w muchę na ramieniu – niewidocznych ninja, ale częściej można nas jednak spotkać w samym środku. Czasami zdarza się ubierać gości weselnych, rodzinę i same Młode Pary. No jak nie ma kto się nimi zająć to przecież trzeba poratować. Czasami siebie ubierzemy w coś w fotobudce, albo jak samo w ręce wpadnie.

fotograf na wesele ze slaskafotograf na wesele ze slaskafotograf na wesele ze slaskafotograf na wesele ze slaskafotograf na wesele ze slaskafotograf na slub ze slaskafotograf na slub ze slaskafotograf na slub ze slaskafotograf na slub ze slaskafotograf na slub ze slaskajak wyglada praca fotografajak wyglada praca fotografajak wyglada praca fotografajak wyglada praca fotografa240-jak-pracuje-fotograf-slubny

Co było nowego dla nas w sezonie 2019

Rustykalne wesele w stodole, sesja z alpakami i owcami, ptaszki poza klatką, sesja pod Łomnicą i śnieg u progu lata. Poza tym nowością było ciągłe przebywanie w aucie – bo jak się okazało ciągle gdzieś jechaliśmy – ze ślubu na sesję, z sesji na ślub, z sesji na sesję i ze ślubu na ślub. Ale mimo, że nie zagrzewaliśmy nigdzie wiele miejsca uważamy, że praca fotografa ślubnego to najlepszy job na świecie i to nie ze względu na ciastka i sesje z owcami. Często zdarza się nam po reportażu po prostu paść bez życia na łóżku jak urządzenie z odciętym zasilaniem. To znaczy najczęściej, że dzień był tak mega udany i mamy najlepsze zdjęcia ever. W tym roku było wiele takich dni i liczymy, że nadchodzący sezon przyniesie ich jeszcze więcej.

jak wyglada praca fotografazdjecia weselne slaskzdjecia weselne slaskzdjecia weselne slaskzdjecia weselne slaskzdjecia weselne slasksesja ze slubusesja ze slubu

To był rok tak różnorodny jak chyba żaden. Fotografowaliśmy sesje w górach, nad morzem, nie tylko w Polsce, w zasadzie to nad morzem nie było w Polsce. Tatry, Bieszczady, Beskidy, Karkonosze, teraz to chyba już pozostały nam Alpy. Jak ktoś z Was jest chętny na sesję w Alpach to my spakujemy się w 15 minut. Uwielbiamy tą zmienność i nieprzewidywalność. Nie da się ukryć, że czasem się zmęczymy, ale opanowany system regeneracji sił i zjadanych co rano witamin sprawia, że kolejna sesja czy ślub jest kolejną ekscytacją.

sesja ze slubusesja ze slubusesja z weselasesja z weselasesja z wesela

Fotografowaliśmy w parkach, na pustyni, w zabytkowych miejscach i zapomnianych. Sesje w lesie, w miastach, te o poranku i o zachodzie. Dzięki tej różnorodności sezon się skończył a my nie zdążyliśmy się znudzić. Owszem trochę się zmęczyliśmy, zwłaszcza przed samymi świętami, ale już tęsknimy za ślubami i nie możemy się doczekać wiosny. Wcale nie zwariowaliśmy, po prostu lubimy to co robimy. Praca fotografa ślubnego to dla nas świetna przygoda i lekcja życia.

sesja z weselasesja z weselafotograf na wesele slaskfotograf na wesele slaskfotograf na wesele slaskfotograf na wesele slaskfotograf na wesele slaskpraca fotografa slubnegopraca fotografa slubnegopraca fotografa slubnegopraca fotografa slubnegopraca fotografa slubnegopraca fotografa slubnego

Mamy także ambitny plan przed nowym sezonem pokazać zaległe sesje i śluby tu na blogu i wrócić do publikowania w socialach. Te opuściliśmy z sukcesem jesienią bo potrzebowaliśmy oddechu, uporządkowania głowy i po prostu pobycia offline. Dobrze wykorzystaliśmy chyba ten czas, bo mamy teraz nową energię i sedrucho do tego.

1 Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

Nie dodałeś/łaś wcześniej komentarza Wypełnij pola *

  • Marcin Orzołek12 marca 2020 - 19:29

    Jak to dobrze pracować w duecie, nie mam ani jednego swojego zdjęcia z tego sezonu nad czym ubolewam 🙁OdpowiedzAnuluj

Fotodziwaki.pl
fotodziwaki facebookfotodziwaki facebook
fotodziwaki instagramfotodziwaki instagram
fotodziwaki pinterestfotodziwaki pinterest
fotodziwaki twitterfotodziwaki twitter

Korzystamy z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
O polityce prywatności i ciasteczkach przeczytasz - TUTAJ