xME
NU
jadwisia sheep

Dj czy zespół – co wybrać

Najlepiej byłoby mieć obie opcje. Ratunkiem są dwudniowe imprezy, ale nie wszyscy mają na to siłę. Czasami lepiej któtko a intensywnie, ale znamy takich, którzy potrafią bawić się długo i nie odpuszczać ani sekundy. Zakładając jednak, że planujecie jednodniową imprezę stoicie przed tą decyzją – dj czy zespół – co wybrać. Prześcigacie się w argumentach – na weselu x był dj i bawiliśmy się słabo, na imprezie y był zespół wcale nie było lepiej. Znacie te wyliczanki? Nie jesteście sami. Podczas planowania wesela wszyscy zderzają się z tym wyborem. Jeśli jesteście w tej kwestii zgodni to pół biedy, ale jeśli macie wątpliwości to postaramy się trochę Wam pomóc.

Odwieczny dylemat Dj czy zespół, to pojedynek, w którym nie ma zwycięzcy

dj-czy-zespol

DJ CZY TO DOBRY WYBÓR?

Zacznijmy może od najważniejszej kwestii – DJ weselny to nie “puszczacz” muzyki. Różni się on również znacząco od DJ-ów klubowych. Jest to tak naprawdę połączenie DJ-a i Wodzireja (bardzo często pracują oni jako duet). Potrafią dopasować repertuar do wszystkich grup wiekowych na weselu.

 • DJ będzie może zagrać każdy gatunek muzyczny, Wasze ulubione kawałki w oryginale.
 • DJ jest też wyborem nowoczesnym. Zabawy prowadzone przez DJ odbiegają od standardowych “obciachów” weselnych – nie ma pompowania baloników, sprośnych podtekstów i wyciągania na siłę ochotników.
 • No i DJ ma w 90% przypadków znacznie lepsze oświetlenie niż zespół. Są to nowoczesne, komputerowo sterowane głowy, dekoracja światłem sali. Często jest też ciężki dym, który sprawi, że Wasz pierwszy taniec będzie jak w chmurach.

dj-na-wesele

A MOŻE ZESPÓŁ?

Jeśli nie byliście gośćmi na weselu z zespołem, który rozważacie to koniecznie zapytajcie czy możecie odwiedzić ich na próbie. Możecie ocenić czy odpowiada Wam to jak grają i poznać ich jako ludzi. Jeśli są kontaktowi to dobry znak. Jeśli ktoś w rozmowie z Wami jest zamknięty i mrukliwy, na scenie będzie taki sam.
Wybór zespołów na wesele jest ogromny, jak wszystkiego. Wybierzcie ten zespół, dla którego wesela nie są tylko weekendowym hobby. 
Rozmawiając z zespołem zapytajcie o wymagania dotyczące przestrzeni jakiej potrzebują. Może się okazać, że zajmą oni większą część parkietu i do tańca pozostanie niewiele miejsca. Omówcie także kwestię Waszego podejścia do alkoholu, tak żebyście byli po tej samej stronie w tej sprawie.

Jeśli szukacie godnych polecenia zespołów czy DJa zerknijcie na naszą listę – TUTAJ.

zespol-na-wesele

O co pytać wybierając Dj-a czy zespół na wesele

 • Oczywiście o cenę. Koszt dobrego DJ-Wodzireja to minimum 2,5-3 tysiące złotych. W tej cenie oprócz wiedzy otrzymujemy profesjonalny sprzęt grający i oświetleniowy. Zespoły 4-5 osobowe to koszt od 1 tys / osobę.
 • Większość DJ-ów prowadzi zabawy w trakcie całej imprezy, zespoły natomiast tradycyjnie rozpoczynają zabawy po oczepinach. Sami zdecydujcie co uważacie za lepsze rozwiązanie. Zakładamy, że nikt nie przychodzi w dresach i klapkach ale na wszelki wypadek zorientujcie się jak to wygląda z ich perspektywy. U nas jest prosto – na backstage możecie się przekonać, że crocsy i szorty są nam obce.
 • kwestie dojazdu, ilości godzin pracy, opłata za przedłużenie.
 • Pamiętajcie o zapisaniu ustaleń w umowie. Zaufanie to jedno ale najważniejsze rzeczy lepiej mieć w formie pisemnej. Wasz święty spokój jest tego wart. A na dobrą sprawę druga strona też śpi spokojnie.

0 ilość komentarzy
Dodaj komentarz

Nie dodałeś/łaś wcześniej komentarza Wypełnij pola *

  Fotodziwaki.pl
  fotodziwaki facebookfotodziwaki facebook
  fotodziwaki instagramfotodziwaki instagram
  fotodziwaki pinterestfotodziwaki pinterest
  fotodziwaki twitterfotodziwaki twitter

  Korzystamy z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
  O polityce prywatności i ciasteczkach przeczytasz - TUTAJ